Přeskočit na obsah

Cena hejtmana kraje za společenskou odpovědnost za rok 2018

Na slavnostním večeru v multifunkční hale GONG v Dolních Vítkovicích, byly v úterý 14. května 2019 oceněny nejlepší firmy a organizace v rámci „10. jubilejního ročníku Ceny hejtmana Moravskoslezského kraje za společenskou odpovědnost za rok 2018“.

Významného ocenění se v této národní soutěži dostalo opavské firmě Technické službyOpava s.r.o., která po dvou letech opět zvítězila v kategorii „Podnikatelské subjekty do 250 zaměstnanců“. Cenu pro vítěze převzal z rukou hejtmana kraje prof. Ivo Vondráka ředitel společnosti Ing. Jan Hazucha společně s provozně – technickým náměstek Ing. Martinem Giráškem.

Jak ceny za společenskou odpovědnost, tak ceny kvality se rok od roku těší větší pozornosti, což se odráží také v množství přihlášených subjektů, jejichž počet roste. Jde o jediné soutěže, které účastníkům prokazatelně přináší lepší kvalitu řízení, produktivitu, vyšší efektivitu, konkurenceschopnost a nárůst zisku,“ sdělil předseda Rady kvality ČR Robert Szurman.

CSR nic nenařizuje, do ničeho nenutí. Říká, jak můžete dělat věci jinak a lépe, abyste mohli dosáhnout lepších výsledků. Je to směr, který klade důraz na změnu orientace organizací z krátkodobých na dlouhodobé cíle.

Technické služby Opava s.r.o.

Vyhráli už cenu hejtmana kraje dvakrát a to v roce 2015 a 2016. Jsou držiteli „Národní ceny za společenskou odpovědnost – Podnikáme odpovědně“ za rok 2015 a 2017, a to v kategorii Malý a střední podnik. Tyto Ceny obdrželi v rámci Slavnostního předávání Národních cen kvality ČR a Národní ceny ČR za společenskou odpovědnost a udržitelný rozvoj ve Španělském sále Pražského hradu. Společnost byla založena Městem Opava v roce 1995. Dnes má osm provozoven, kterými zajišťuje správu a údržbu majetku Statutárního města Opavy, zajišťuje také služby pro občany a podnikatele v Opavě. Klade vysoký důraz na požadavky a potřeby zaměstnanců. Při péči o lidský potenciál je jim velkým vzorem Tomáš Baťa, jehož jedno z hesel zní: „Konejme jen tu práci, která slouží veřejnosti“.

https://polar.cz/porady/spolecenska-odpovednost/spolecenska-odpovednost-18-05-2019-18-14